ترین ها

شخصیت‌ های منفی تاریخ بازی‌های ویدیویی

همه داستان‌ ها نیاز به یک یا چند Bad Man یا شخصیت های منفی (Villain) دارند. عوامل زیادی برای این تصمیم گیری وجود دارد که کدام یک از آن ها از بقیه بهتر هستند؛ شخصیت کاریزماتیکشان، تاثیری که بر روی آن داستان می‌­گذارند و تاثیری که بر روی کل این صنعت گذاشته‌ اند که حتی ممکن است تبدیل به یک نماد شوند. در ادامه این مطلب ما یک پرونده تدارک دیده‌ایم که بهترین شخصیت های منفی تاریخ بازی های ویدیویی  و از ابتدای شروع دوره بازی های ویدئویی را به شما معرفی کنیم. با پی اس آرنا همراه باشید.

Ares (بازی God of War)

Ares

مطابق افسانه‌های کهن، کریتوس برای اثبات وفاداری کامل خود به GOD OF WAR، باید سه نوع خون مختلف می‌ریخت. خون دشمنان بی‌شمارش، خون بی‌گناه و خون یکی از عزیزانش. پس از ریختن خون دختر و همسر کریتوس توسط خودش و تبدیل شدن وی به شبح اسپارتا (Ghost of Sparta)، سرنوشت اریس یک بار و برای همیشه مشخص شد. اریس هر چه در توان داشت برای مقابله با کریتوس به کار گرفت اما همه‌ی ما می‌دانیم که هیچ‌چیز جلودار خشم پایان ناپذیر شبح اسپارتا نیست. در پایان بازی و طی یکی از حماسی‌ترین باس‌فایت‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی، کریتوس خدای جنگ را شکست می‌دهد و او را در حالی که برای زندگی‌اش التماس می‌کند می‌کشد. اریس به اعماق دریای اژه (Aegean) فرو می‌رود و این گونه منفورترین خدای جنگ یونان و یکی از بهترین شخصیت های منفی بازی ویدیویی نابود می‌شود.

Officer Tenpenny (بازی Grand Theft Auto: San Andreas)

Grand Theft Auto: San Andreas

تقریبا طرفدران سری GTA بازی Grand Theft Auto: San Andreas را تجربه کرده‌اند و با آن خاطرات زیادی دارند و همه حتما Officer Tenpenny را به یاد می‌­آورند، پلیس فاسدی که در بدو ورود CJ به لوس سانتوس (Los Santos) برای خوش آمد گویی به سراغش می‌­آید، منتها به شیوه مخصوص خودش. او یک پلیس فاسد بود که در کارنامه اش قاچاق مواد، سو استفاده‌های نادرست و حتی استفاده از نارکوس قرار دارد. صدا پیشگی او به مرد بد دهن سینمای هالیوود، ساموئل ال جکسون سپرده شد و این در خود بازی نیز مشخص است. حال چه کسی بهتر از یک پلیس فاسد که در لیست بهترین شخصیت‌های منفی تاریخ بازی‌های ویدیویی قرار بگیرد.

 Vaas Montenegro (بازی Far Cry 3)

Far Cry 3

واس متولد سال ۱۹۸۵ جزیره‌ی رخ (Rook)  و در بچگی به عضویت قبیله‌ Rakyat در آمده است. نزدیک‌ترین و عزیزترین فرد برای او خواهرش، سیتر  (Citra) است به طوری که اولین قتل زندگیش را برای او مرتکب شده. واس شخصیتی پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی دارد. در طول بازی او بارها علایق خودش را به فیلم‌های مختلف از جمله Forrest Gump و Superbad بیان می‌کند. واس در حرف‌هایش از آلبرت انیشتین الگو می‌گیرد و احترام زیادی برای افرادش دارد. صدا گذاری و موشن کپچر واس در بازی به عهده‌ی بازیگر جوان، Micheal Mondo، است که این روزها در سریال آمریکایی Better Call Saul  ایفای نقش می‌کند.

Doctor Neo Cortex (بازی Crash Bandicoot)

Doctor Neo Cortex (بازی Crash Bandicoot)

پدر و مادر او در یک سیرک مشغول به کار بودند اما او علاقه‌ای به این کار نداشت و به جای آن به خواندن کتاب‌های علمی مشغول بود به طوری که در سه سالگی بعضی از افراد شرور آن سیرک روی پیشانی کرتکس بیچاره یک N به معنای نرد (Nerd) خالکوبی کردند و همین رفتارها باعث شد تا شخصیت منفی اصلی Crash Bandicoot و یکی از بهترین شخصیت های منفی بازی ویدیویی شکل بگیرد.

 Heihachi Mishima (سری بازی‌های Tekken)

Tekken

در طول سری Tekken (تِکِن) چرخه انتقام پدر از پسر و بالعکس تکرار شده و شروع کننده این چرخه کسی نبود جز هی­هاچی میشیما (Heihachi Mishima)، پسر ناخلف جینپاچی میشیما (Jinpachi Mishima) موسس شرکت میشیما زایباتسو، کسی که طمع قدرت چشمش را کور کرد، با پدرش مبارزه کرد و او را در اعماق زمین زندانی کرد. به هر حال باید خوشحال باشید که هی­هاچی پدر شما نیست زیرا اگر ذره‌ای ضعف در خود نشان بدهید رحم ندارد و از بالای قله شما را به درون دره پرت خواهد کرد. هی­هاچی ترسناک و قدرتمند است. وی شکل دهنده مسابقات King of the Iron Fist است و به عنوان شخصیت منفی اصلی سری تکن جایگاه مخصوص به خود را دارد. احتمالا کمتر کسی را پیدا می‌کنید که هیهاچی میشیما را یکی از بهترین شخصیت های منفی بازی ویدیویی نداند.

Frau Engel (بازی Wolfenstein 2: The New Colossus)

Frau Engel

ایفای نقش Frau Engel در بازی Wolfenstein: The New Order به عنوان یک شخصیت بد قابل قبول است، اما چهره واقعی او در بازی Wolfenstein 2: The New Colossus مشخص می‌شود، جایی که نه بخاطر چهره زخم خورده‌اش، بلکه به دلیل رفتار سادیمی و به خصوص رفتار وی با دختر چاقش، Sigrun او را به یک شرور درجه یک تبدیل می‌کند.

همچنین بخوانید: خشن‌ترین بازی ها

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا