اخبار بازی

اطلاعات در مورد قابلیت احتمالی شناسایی افراد توسط کنترلر DualSense منتشر شد

بدون شک شرکت سونی قصد دارد به همراه عرضه‌ی کنسول نسل نهمی خود یعنی پلی ‌استیشن ۵ مجموعه‌ای از تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید را نیز به بازی‌بازان هدیه دهد. در جریان نمایش‌های مختلف این کنسول شاهد آن بودیم که در کنار پلی استیشن ۵ بازی‌بازان می‌توانند از یک دوربین وب کم قدرتمند و هوشمند، هدست صدای سه بعدی و کنترلر بی‌نظیر DualSense به همراه طراحی و قابلیت های منحصر به فردش بهره ببرند و نسل بعدی بازی‌های ویدئویی را بسیار قدرتمند آغاز نمایند.

کنترلر DualSense

حال در مورد کنترلر فوق العاده‌ی DualSense اخیرا خبری در مورد یک ثبت اختراع جدید توسط بخش سرگرمی های تعاملی سونی منتشر شد که نشان می‌داد احتمالا این کنترلر هوشمند در آینده بازی ‌بازان مختلف را از طریق سنسور‌های گوناگون شناسایی خواهد کرد تا هم در جهت ورود هر فرد به حساب کاربری اش راحتی ایجاد کند و هم در جهت حفظ حریم شخصی و امنیت اطلاعات بازی بازان موفق ظاهر شود.

اخیرا گروهی تحت عنوان Segment Next گزارش داده‌اند که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی اختراع جدیدی را به ثبت رسانده است که در آن کنترلر قادر خواهد بود از سنسور‌ها و قابلیت ‌های مختلف حسی خود استفاده کند تا در نهایت بتواند شخص کنترل کننده را تشیخص دهد. در این گزارش بیان شده است که حسگر هایی به مانند ژیروسکوپ، شتاب سنج و مغناطیس سنج در کنترلر مورد نظر به کار گرفته شده و از این طریق می‌توانند اطلاعات مختلفی در مورد کاربر کسب کرده و به درک چگونگی حرکات و رفتار بازی‌بازان با کنترلر مورد نظر بپردازد. همچنین تایید شد که در گزارش این ثبت اختراع تمامی اقدامات به منظور شناسایی افراد برای ورود به حساب کاربری پلی استیشن تعبیه شده اند.

به گفته‌ی گروه تحقیقاتی Segment Next در این ثبت اختراع آمده است:

سنسور ژیروسکوپ در واقع برای اندازه‌گیری دقیق سرعت زاویه‌ای کنترلر پیاده‌سازی می‌شود. حسگر ستاب‌سنج به اندازه‌گیری شتاب کنترلر در جهات مختلف و رفتار‌های هیجانی که باعث شتاب گرفتن حرکت کنترلر می‌شوند خواهد پرداخت و در نهایت سنسور مغناطیس‌سنج به اندازه گیری چگالی شار مغناطیسی که در پاسخ به حرکات مختلف داخل کنترلر ایجاد می‌شود، می‌پردازد.

این ثبت اختراع به خوبی نشان می‌دهد که در صورت به کار گرفتن تکنولوژی ‌های مذکور در کنترلر جدید کنسول پلی ‌استیشن ۵، بازی‌ بازان قادر خواهند بود با تنها در دست گرفتن آن به صورت خودکار و به راحتی وارد حساب کاربری خود شوند و نیاز به ورود دستی را غیر فعال نمایند. همچنین این قابلیت اطمینان حاصل می‌کند که اگر بازی‌ بازان مختلف از یک کنترلر مشترک استفاده کنند، سیستم به صورت خودکار آن ‌ها را به حساب‌های کاربری مختص به خودشان هدایت خواهد کرد و امکان سواستفاده از اطلاعات و حساب کاربری بازی‌ بازان دیگر بسیار کاهش خواهد یافت.

در حالی که این اختراع در این ماه تصویب شده اما برای نخستین بار در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت رسمی ثبت و منتشر شده است. همچنین در این گزارش به کنترلر Move کنسول PSVR و DualShock ۴ نیز اشاره شده است که نشان می‌دهد احتمالا سونی قصد داشته از این تکنولوژی در تمامی کنترلرهای مذکور نیز استفاده نماید.

همچنین بخوانید خبری از:پلی استیشن ۵   

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا