اخبار بازی

مایکروسافت به طور کامل مجموعه‌ی بتسدا را خرید

خرید بزرگ

شرکت مایکروسافت طی یک بیانیه اعلام کرد شرکت «زنی‌مکس» (ZeniMax) را به طور کامل خریداری کرده و حالا قلمروی مایکروسافتی ها بیش از پیش گسترش یافته. زنی‌مکس یکی از بزرگترین شرکت‌های مرتبط با بازی‌های ویدیویی دنیا، متشکل از زیرمجموعه‌هایی مانند «بتسدا» (Bethesda)، «اید سافت‌ور» (id Software) و «آرکین» (Arkane) است.

نسل نهم کنسول‌ها در حال ظهور هستند و ما هم منتظر ظهور هستیم، تا ببینم  دو شرکت مایکروسافت و سونی چه کاری برای حضور با شکوه خود  در این میدان می‌کنند. جدیدترین خرید شرکت مایکروسافت می‌تواند کمک بزرگی به این شرکت در دور رقابت کنسول‌های نسل نهم بکند.

این خرید  یکی از بزرگترین خریدهای کل تاریخ ویدیوگیم محسوب می‌شود. طبق گزارش خبری منتشر شده توسط بتسدا، هزینه‌ی این خرید  ۷٫۵ میلیارد پول نقد بوده. معمولا این گونه خریدها با خریدن سهام یک شرکت انجام می‌شوند ولی مایکروسافت بی‌چون و چرا تمام این مجموعه را نقدا خریداری کرده. با این خرید جمعیت ۲۳۰۰ نفری شرکت بتسدا همراه با عناوینی مانند مجموعه بازی‌های «کتیبه‌ی بزرگان» (The Elder Scrolls)، «فال‌اوت» (Fallout)، «دووم» (DOOM)، «ولفنشتاین» (Wolfenstein)، «دیس‌آنرد» (Dishonored) و «کویک» (Quake) و بازی پیشِ‌روی «استارفیلد» (Starfield) به تعلقات مایکروسافت اضافه می‌شوند.

همکاری

به گفته‌ی مایکروسافت، این شرکت و بتسدا سابقه‌ی همکاری بسیاری خوب و نزدیکی داشته‌اند. علاوه بر مایکروسافت، رییس شرکت بتسدا، «تاد‌ هاوارد» (Todd Howard) هم بیانیه‌ای درباره‌ی این موضوع منتشر کرده و از سابقه‌ی خوب همکاری مایکروسافت سخن گفته است. به یاد داریم که عرضه‌ی اولین بازی بتسدا روی کنسو‌ل‌ها، به مقصد کنسول مایکروسافت انجام شده.

در ابتدا شرکت بتسدا تمام بازی‌های خود را برای کامپیوتر‌های شخصی تولید می‌کرد. طی همکاری این دو شرکت ، سومین قسمت سری بازی کتیبه‌ی بزرگان، یعنی «مورویند» (Morrowind) روی کنسول ایکس‌باکس اصلی عرضه شد. این عرضه، پای بازی‌های بتسدا را به کنسول‌ها باز کرد و حالا تمام بازی‌های بتسدا حول محور تجربه روی کنسول‌ها تولید می‌شوند طوری که می‌توان گفت کامپیوتر‌های شخصی به پلتفرم ثانویه‌ی بازی‌های بتسدا تبدیل شده‌اند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا