اخبار بازی

مایکروسافت به دنبال خریدن استدیوهای ژاپنی

مایکروسافت به دنبال استدیوی ژاپنی

مایکروسافت به دنبال خریدن استدیوهای ژاپنی به گزارش نشریه بلومبرگ، چند شرکت بازی‌سازی ژاپنی مذاکرات خود با مایکروسافت را به منظور ملحق شدن به مجموعه استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس تأیید شده.

درحالی که هنوز زمان زیادی از اعلام خبر خرید استودیوهای بازی‌سازی بتسدا توسط مایکروسافت نمی‌گذرد، به نظر می‌رسد که این شرکت همچنان درحال مذاکره برای اضافه کردن چند استودیو جدید ژاپنی به مجموعه استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس است. به گزارش نشریه بلومبرگ، «چند شرکت توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی در ژاپن با مقیاس و اندازه‌های مختلف، تأیید کردند که مایکروسافت نسبت به خرید امتیاز تجارت آن‌ها اقدام کرده است.» لازم به ذکر است که این شرکت‌ها ترجیح دادند که نام آن‌ها مخفی شود

فیل اسپنسر

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس نیز از سال گذشته مرتب به تمایل مایکروسافت برای اضافه کردن یک استودیوی آسیایی به تیم خود اشاره می‌کرد. او همچنین به‌طور ویژه یک استودیوی ژاپنی را برای این منظور مناسب می‌دانست.

جا دارد به این نکته توجه داشته باشیم که در حال حاضر وضعیت مایکروسافت در بازار ژاپن باورنکردنی است. براساس گزارش Famitsu، تنها ۰.۱ درصد از کنسول‌هایی که طی یک سال گذشته در این کشور به فروش رفته به خانواده ایکس باکس وان اختصاص داشته است. اما انتظار می‌رود که ایکس باکس سری اس و سرویس اشتراک ایکس باکس گیم پس موجب بهبود وضعیت مایکروسافت در سومین بازار فروش بزرگ بازی‌های ویدیویی در جهان شود. لذا به نظر می‌رسد که این شرکت در نظر دارد تا با خرید یک استودیوی بزرگ ژاپنی همچون Platinum Games، به بهبود شرایط خود در بازار این کشور کمک کند.

کنسول xBOX
خرید ماکروسافت برای شرکت ایکس باکس

آتسوشی اینایا رئیس استودیوی پلاتینیوم گیمز در مصاحبه اخیر خود شایعات خرید این شرکت توسط مایکروسافت را فعلاً رد کرده است. اما باید دید که در آینده چه اخباری در این خصوص منتشر خواهد شد. ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت نیز اعلام کرده بود که باوجود تصاحب شرکت‌های بزرگی همچون بتسدا، تعداد استودیوهای بازی‌سازی ایکس باکس همچنان به روند رو به رشد خود ادامه خواهند داد. درحال حاضر تعداد تیم‌های فعال در مجموعه Xbox Game Studios به ۲۳ استودیو مختلف می‌رسد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا