فکت

حقایق جالب بازی GTA V

اگر از یافتن اسرار و رازهای‌ بازی ‌های رایانه ‌ای لذت می ‌برید، بازی GTA V  که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده بود بهترین انتخاب برای شما است. چه به دنبال ارجاع به فیلم‌ها ی سینمایی، Easter Egg داخل خود اثر و یا حتی رازها ی تولید آن بازی باشید، هیچ محدودیتی در تعداد مواردی که می‌ توانید در اثر جهان‌ باز و جاه‌ طلبانه‌ ی Rockstar پیدا کنید وجود ندارد.

از آن‌جایی که احتمالا همه‌ مان درباره‌ ارجاعات به موجودات فضایی یا پاگنده می‌دانیم، تصمیم گرفتیم که حتی عمیق ‌تر شده و برخی از بزرگ‌ ترین رازهای GTA را فاش کنیم. در ادامه می‌توانید ۱۰ مورد از چیزهایی را ببینید که احتمالا از حضورشا ن در بازی GTA V خبر نداشتید.

در بخش ابتدایی بازی می‌ توانید یک موجود بیگانه‌ ی یخ‌ زده پیدا کنید

موجوده فضایی

در سکانس تعقیب و گریز بخش ابتدایی بازی که با حضور «مایکل» (Michael)، «برد» (Brad) و «ترور» (Trevor) همراه شده است، مرحله سعی می‌کند تا شما را به سمت مناطق راه‌ آهن هدایت کند. شما باید این دستورات را نادیده گرفته و به سمت راست بچرخید. به زیر پل رفته، ماشین را متوقف کنید، از آن خارج شده و به بیگانه‌ یخ‌ زده‌ ای که در یخ‌ ها مشخص است نگاه کنید.

 پسر جان مارستون کتاب نوشته است

Red-Dead-Book

به خانه فرانکلین در منطقه‌ Vinewood بروید و کتاب‌خانه را در اتاق پذیرایی پیدا کنید. به روی کتاب‌ ها زوم کرده تا یک عنوان کتاب آشنا ببینید. کتابی که در سمت راست تصویر می‌بینید «Red Dead» نام دارد که ارجاع بسیار واضحی به عنوان وسترن و جهان‌باز سال ۲۰۱۰ این شرکت یعنی بازی Red Dead Redemption است. نویسنده‌ کتاب فردی به نام J. Marston است که ممکن است شخصیت اصلی بازی یعنی John Marston باشد. اما اگر این بازی را کامل کرده باشید می‌دانید که شخصیت اصلی پسری به نام Jack داشت که علاقه بسیاری به کتاب‌ ها داشت و حتی تمایل داشت که یکی را نیز خودش بنویسد.

 شخصیت Lamar ممکن بود قابل بازی باشد

Lamar-Playable

بخش انتهایی بازی سه احتمال ممکن برای پایان‌ بندی دارد. گزینه‌ های A و B اینگونه هستند که فرانکلین یا در نهایت مایکل و یا ترور را می‌کشد که باعث می‌شود تنها دو تا از شخصیت‌ ها بعد از پایان بازی دوباره قابل کنترل باشند. گزینه‌ی C اما به گونه‌ ای پایان می‌یابد که هر سه شخصیت‌ ها زنده می‌ مانند. اما پس از جست و جو در کدهای بازی، بازیکنان متوجه شدند که در ابتدا گزینه‌ ی C قرار بود با مرگ فرانکلین تمام شده و یک شخصیت کاملا جدید به نام لامار دیویس (Lamar Davis) جای او را بگیرد.

هر شخصیت برنامه‌ ی خواب متفاوتی دارد

Sleeping-Hours

وقتی که بازی را به وسیله‌ ی خوابیدن شخصیت‌ ها ذخیره کنید، زمانی که می‌گذرد با توجه به شخصیتی که در آن لحظه در اختیار دارید متفاوت خواهد بود. مایکل تنها ۶ ساعت می‌خوابد، این عدد برای فرانکلین ۸ ساعت بوده و برای ترور به ۱۲ ساعت می‌ رسد.

ریشه‌ نام گذاری خودروی ترور

Canis-Bodhi

خودروی شخصی ترور یعنی Canis Bohdi ارجاعی به دو مورد بسیار بامزه است. مورد اول شخصیت منفی فیلم Point Break محصول سال ۱۹۹۱ است که یک سارق بانک به نام Bohdi است. او با گروهی از قایق‌سواران همکاری می‌کند که اشتباها اعضای گروهش برشمرده می‌شوند. قایق‌سواران یک Kaiser M715 دارند که تقریبا همان خودرویی است که ترور سوار می‌شود. مورد دوم هم این است که Bohdi در واقع اسم پسر استیون آگ (Steven Oggs)، صداپیشه‌ی شخصیت ترور فیلیپس در بازی است.

شخصیت‌ ها بر اساس انواع مختلف بازیکنان GTA طراحی شده‌ اند

Stereotypes

شرکت توسعه‌ دهنده‌ ی این بازی GTA V باور دارد که سه نوع مختلف بازیکن این عنوان را تجربه می‌ کنند و به همین دلیل سه شخصیت بازی را بر اساس آن‌ ها طراحی کرده است. مایکل در نقش یک مجرم بازنشسته، نمایانگر آن دسته از بازیکنانی است که نتوانستند بازی را تمام کنند. فرانکلین بیشتر نمایانگر بازیکنان سنتی‌ تر است که شخصیتی جاه‌ طلب داشته و دوست دارند تجارت را یاد بگیرند و یک مجرم موفق شوند. ترور نماد بازیکنانی است که یاغی‌ گری بیشتری در آن‌ ها جریان دارد و قصد دارند از آزادی‌ های بازی استفاده‌ بیشتری ببرند.

همچنین بخوانید: حقایق جالب در مورد بازی های راکستار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا